Klub přátel

Klub přátel ZŠ Štefánikova HK, z.s.,
Štefánikova 566, 50011 Hradec Králové 11
IČ: 02436493

• Klub přátel základní školy Štefánikova v Hradci Králové je dobrovolným sdružením příznivců naší základní školy, ať už z řad rodičů, dalších občanů či právnických osob. Posláním Klubu přátel je sbližovat rodiče žáků se školou a jejími pedagogy, prezentovat úspěchy školy na veřejnosti a zejména pomáhat škole ve školních a mimoškolních činnostech, které škola není schopna svými prostředky a kapacitami v plné míře zabezpečit.
  • Klub přátel je právním subjektem a má své stanovy, jimiž se ve své činnosti řídí. Má své finanční prostředky, se kterými hospodaří ve prospěch školy. Hlavním finančním zdrojem jsou příspěvky jeho členů a výnosy ze sběru papíru a bylin. Výsledky hospodaření jsou pravidelně zhodnoceny ve zprávě o hospodaření za období předchozího školního roku.
  • Klub přátel je řízen a reprezentován správní radou, v níž jsou zastoupeny svými zástupci jednotlivé třídy či ročníky. Správní rada se schází několikrát ročně a řídí činnost Klubu přátel mezi valnými hromadami, které jsou svolávány jednou ročně. Správní rada je ve spojení jednak s vedením školy, a je tedy schopna reflektovat jeho potřeby, a jednak s rodiči, aby mohla přenášet přání či připomínky rodičů směrem k vedení školy. Stanovy Klubu přátel, zprávy o hospodaření a informace o činnosti naleznete níže na této stránce.

Pokud máte náměty či připomínky k činnosti Klubu přátel, k chodu školy či výchovnému působení na vaše děti, pak je sdělte prostřednictvím Vašich zástupců ve správní radě.