Od školního roku 2008/2009 byl pro žáky připraven projekt ZDRAVÉ ZOUBKY.

Charakteristika: díky tomuto projektu by se žáci měli „učit“ (někteří pouze zdokonalovat), jak se správně starat o své zoubky, proč chodit na preventivní prohlídky k zubnímu lékaři a další užitečné informace. Naučí se správnou techniku čistění zubů na pomůcce umělého chrupu, své dovednosti si také prakticky ověří v nejrůznějších soutěžích a hrách.

• Již 15 rokem se s naší družinkou připojíme k celosvětovému projektu NOC S ANDERSENEM.
    Každý rok je téma Noci s Andersenem jiné.
    První rok jsme procestovali celou pohádkovou Říši, dozvěděli jsme se o knihovnickém tajemství a zasadili náš první POHÁDKOVNÍK.
    Druhý ročník jsme prožili s Bílou paní. Ta pro nás měla spoustu zábavných, sportovních, ale hlavně pohádkových úkolů. Žáci si z této noci odnášeli nejen spoustu hezkých zážitků, ale i vlastnoručně vyrobený polštářek "Hajánek"

Každoročně se snažíme vymýšlet nová témata, hry a soutěže.

Ani v letošním roce, tedy v roce 2023/2024 si nezapomeneme připomenout výročí slavných spisovatelů.

• Pro letošní rok chystáme pro žáky "prodlouženou" noc s překvapením. Bude se na co těšit.
  • Zapojili jsme se i do projektu Comenius, který na naší škole probíhal od roku 2009. Naše družinka přispívá zejména výtvarnou činností.
  • Pro letošní rok bylo vybráno téma EKOLOGIE a postavička KRTEČKA. Protože tuto postavičku děti velice dobře znají, malují krásné obrázky.
  • Vyzdobujeme nejen své herny, ale i chodby školy. Nepolevujeme ani v třídění odpadu, na pavilonu školních družin máme kontajnery na odpad: plast a papír, kam žáci poctivě odpad vhazují.
  • Jako v loňských letech, tak ani letos nezapomeneme přidávat další, menší projekty pro žáky, které se stávají tradicí.

Všem rodičům děkujeme za podporu a ochotu spolupracovat.