Školní poradenské pracoviště

Školní poradenské pracoviště (dále jen ŠPP) poskytuje poradenské a konzultační služby žákům, jejich zákonným zástupcům a pedagogům. K hlavním cílům ŠPP patří iniciace aktivit vedoucích k vylepšení sociálního klimatu školy - posílení pozitivních vztahů mezi všemi subjekty školy, rozšíření oblastí primární prevence a zkvalitnění péče o děti se speciálními vzdělávacími potřebami.

Aktivity ŠPP zajišťuje výchovný poradce, metodik prevence, školní psycholog a školní speciální pedagog.

výchovný poradce:  Mgr. Marcela Balcarová

tel. kontakt: 725 855 315
e-mail - balcarova@zsshk.cz
konzultační hodiny: čtvrtek 14:00 - 15:30 - nebo dle individuální domluvy
pátek 9:45 - 10:00 - prosím o domluvení schůzky předem telefonicky nebo e-mailem.

Náplň práce výchovného poradce:

• koordinuje práci s žáky se specifickými poruchami učení a chování
  • ve spolupráci s pedagogicko-psychologickou poradnou zajištuje předmět speciální pedagogické péče a pedagogickou intervenci
  • podává žákům a jejich rodičům informace z oblasti volby povolání

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

metodik prevence:  Bc. Martina Šitinová

tel. kontakt: 724 391 680
e-mail - sitinova@zsshk.cz
konzultační hodiny:  dle domluvy
Prosím o domluvení schůzky předem telefonicky nebo e-mailem.

Náplň práce školního metodika prevence

• metodická, koordinační, informační a poradenská činnost v oblasti primární prevence rizikového chování
  • koordinace a realizace preventivního programu školy
  • koordinace spolupráce školy s orgány státní správy a samosprávy, které mají v kompetenci problematiku prevence rizikového chování

školní psycholog:  Mgr. René Hůlek

kontakt:  tel. 720 944 905
e-mail: hulek@zsshk.cz
konzultační hodiny: Út 8 – 16:30, St (pouze liché týdny) 8 - 14:00, Pá 8 - 16:00
Prosím o domluvení schůzky předem telefonicky nebo e-mailem.

Náplň práce školního psychologa:
Školní psycholog vykonává činnosti konzultační, poradenské, diagnostické, metodické a informační, pracuje se žáky, pedagogy i rodiči. Dokumentaci o svých činnostech vede v souladu s předpisy o ochraně osobních údajů a etickým kodexem školního psychologa. Školní psycholog spolupracuje se specializovanými školskými a dalšími poradenskými zařízeními, zejména pedagogickopsychologickými poradnami, dále se zařízeními a institucemi zdravotnickými a sociálními, s orgány státními i nestátními, s organizacemi péče o děti a mládež apod.

Konzultační, poradenské a intervenční činnosti:

• Péče o integrované žáky
  • Individuální případová práce se žáky v osobních problémech
  • Krizová intervence a zpracování krize pro žáky, pedagogické pracovníky a zákonné zástupce
  • Prevence školního neúspěchu žáků
  • Kariérové poradenství u žáků
  • Techniky a hygiena učení
  • Skupinová a komunitní práce s žáky
  • Koordinace preventivní práce ve třídě, programů pro třídy
  • Individuální konzultace pro pedagogické pracovníky v oblasti výchovy a vzdělávání
  • Konzultace se zákonnými zástupci při výukových a výchovných problémech dětí

Metodická práce a vzdělávací činnost:

• Metodická pomoc třídním učitelům
  • Pracovní semináře pro pedagogické pracovníky (konzultace a metodické vedení)
  • Koordinace poradenských služeb poskytovaných ve škole (výchovný poradce, školní metodik prevence, třídní učitelé)

školní speciální pedagog:  Mgr. Vladimíra Bůtová a Mgr. Jitka Svobodová

tel. kontakt: 720 944 595
e-mail: butova@zsshk.cz, svobodova@zsshk.cz
konzultační hodiny: dle domluvy
Prosím o domluvení schůzky předem telefonicky nebo e-mailem.

Náplň práce školního speciálního pedagoga

• Diagnostika speciálních vzdělávacích potřeb žáka, stanovení intervenčních postupů.
  • Dlouhodobá i krátkodobá individuální speciálně pedagogická péče za účelem naplňování podpůrných opatření pro žáky (reedukační, kompenzační, ...).
  • Besedy, osvěta směrem k zákonným zástupcům.
  • Metodická pomoc třídním učitelům i dalším pedagogickým pracovníkům, individuální konzultace, semináře.
  • Vyhledávání žáků se speciálními vzdělávacími potřebami, jejich vřazení do vhodného stimulačního programu.
  • Participace na vytváření školních vzdělávacích programů, individuálních vzdělávacích plánů, plánů pedagogické podpory.